Dersigo gizlilik ve güvenlik politikaları gereği kişisel verilerinizin korunması hususu önem arz etmektedir. Konuyla ilgili aydınlatma metnine buradan ulaşabilirsiniz.

Matematikte Nasıl Gelişirsin? Kendinizi Nasıl Geliştirirsiniz?

Matematikte Kendinizi Nasıl Geliştirirsiniz

Matematikte nasıl gelişirsin ? Matematikte kötü olduğunuzu düşünüyor ve nasıl ilerleyeceğinizi bilmiyor musunuz? O zaman hadi bakalım kendimizi matematikte nasıl geliştirebileceğimize.

Öğrenciler genel bir şekilde matematiğin temel kavramlarını öğrenmekte bazı durumlarda  zorluk çeker. Bu durum da matematik eğitiminde başarılı olmalarının önüne geçebilir. Bazen de erken dönemlerde matematikte başarısızlığa uğramak, öğrenciyi daha ileri seviye matematiği öğrenirken ümitsizliğe de düşürebilir. Ama öyle olmak zorunda olmadığının altını çizelim.

TYT İle Alan Bölümler – Emlak Yönetimi Bölümü

Öğrenciler ve velilerin, matematik kavramlarını daha iyi anlamalarına yardımcı olmak adına kullanabilecekleri çeşitli yöntemler olduğunu ifade edelim. Matematik çözümlerini ezberlemek yerine anlayabilmek, tekrarlamak öğrencilerin matematik becerilerini geliştirebilecekleri yollardan bazıları olduğunu ifade edelim.

Öğrencilerin matematik denklemlerini çözmede ve temel kavramları anlama noktasında daha iyi olmalarına da yardımcı olacağını ifade edelim. Öğrencilerin yaşları her ne olursa olsun, buradaki ipuçları, öğrencilerin ilkokuldan matematik temellerinden üniversite matematiğine kadar öğrenip anlamalarına da olanak sağlayacaktır.

Matematikte Nasıl Gelişirsin – Temelden başlayın.

Temelden başlayarak ezberlemek yerine mantığını anlayın. Mantığını anladığınız zaman çözümler daha kolay olacaktır. Farklı kaynaklardan mantığını kavrayana kadar soru çözümlü videolar izleyin.

Formül Defteri

Kendine bir formül defteri oluştur ve soru çözerken yanında bulundur. Bol bol notlar al. Ne demişler söz uçar yazı kalır. Matematikte gelişmek istiyorsan kesinlikle elinin altında bir formül defteri bulundur!

Aktif Olmak

Matematikte nasıl gelişirsin ? Her gün bol bol soru çözerek pratik yapmanız gerekiyor. Yoksa formülleri unutursun ve en başa dönersin. Kaynakları kolaydan zora seçmen gerekiyor. Haftalık ve aylık tekrarlar yaparak konuların akılda kalıcılığını sağlaman gerekiyor. Sabırlı olmak burada büyük etki sağlıyor.

Yardım Almak

Matematikte nasıl gelişirsiniz

Çözemediğiniz soruları çözdürün. Çözemiyorum deyip soruyu geçmeyin. Çözdürmenize rağmen hala yapamıyorsanız konuyu iyi kavrayamamışsınız demektir. Tekrar o konunun videosunu izleyin ve soru çözümlü videoları izlemeyi ihmal etmeyin.

Matematikte Nasıl Gelişirsin – Öğreterek Öğrenin

Matematikte nasıl gelişirsiniz

TYT İle Alan Bölümler – Elektronörofizyoloji Bölümü

Matematikte nasıl gelişirsin ? Bunun en basit yöntemi birine anlatmak. Birine bir konuyu anlatınca özetini döküyoruz aslında bu sayede de sizin aklınızda da önemli özet kısımlar daha fazla akılda kalarak sizin öğrenmenizde yardımcı oluyor. Sesli okumanın da akılda kalıcılığı daha fazla olduğu için bu harika bir öğrenme yöntemidir.

En Çok Okunan Yazılarımız

Odaklanma Arttırma Sırları

Odaklanmayı Arttırma Sırları

Odaklanma terimi özellikle sınava hazırlanan öğrencilerin sıkça karşılaştığı bir terim. YKS uzun bir maraton olduğu için birçok aday ya yolun yarısında pes ediyor ya da

Daha Fazla »
TYT Biyoloji Konuları Nelerdir TYT Biyoloji Konuları Nelerdir

TYT Biyoloji Konuları

TYT Biyoloji konuları her öğrenci tarafından merak edilmektedir. ÖSYM tarafından her yıl üniversiteye giriş sınavı yapılır. Üniversiteye giriş sınavına Yüksek Öğrenim Kurumları Sınavı yani YKS

Daha Fazla »
TYT Matematik Konuları

TYT Matematik Konuları

TYT Matematik konuları üniversiteye giriş aşaması olan 2 sınavın ilkinde yer alır. Bilindiği üzere üniversite giriş sınavı iki aşamadan oluşur. Bu aşamaların ilki genelde temel

Daha Fazla »
TYT Ne Demek

TYT Ne Demek?

TYT lise ve dengi okullardan mezun olan öğrencilerin üniversitelerdeki bölümlere yerleşebilmeleri için geçmeleri gereken bir sınavdır. Bu sınava Yüksek Öğretim Kurumları adı verilir. Kısacası YKS

Daha Fazla »

TYT Türkçe Konuları

TYT Türkçe konuları birçok aday tarafından merak ediliyor. Öncelikle sınav hakkında küçük bir bilgi vererek ardından TYT Türkçe konularına birlikte bakalım. Değerli öğrenciler üniversiteye giriş

Daha Fazla »
TYT Soruları Nelerdir

TYT Soruları

TYT sınavı üniversiteye giriş sınavının ilk adımı olarak karşımıza çıkar ki TYT soruları sınavın büyük bir kısmını oluşturmaktadır. Genelde lise 9. sınıf derslerinden ve konularından

Daha Fazla »
SOSYAL