Dersigo şimdi Vodafone, Digitürk, Papara Uygulamalarında.

Dersigo İle LGS’yi Erkenden Bitir?

LGS kaç günde biter? Sorusunun cevabı aslında öğrenciye göre değişkenlik gösterse de Dersigo ile LGS erkenden biter. İlk olarak hangi liseyi hedeflediğinizi belirleyerek LGS hazırlık sürecine başlamanız gerekmektedir. Mevcut altyapınız iyi bir liseye yerleşmek için günde ortalama kaç saat ders çalışmanız gerektiğini belirleyen en temel unsur olarak dikkat çeker. Günde kaç saat ders çalışmanız gerektiği ise konuyu ne kadar sürede kavrama kabiliyetiniz ve çözdüğünüz örnek sayısı ile doğrudan orantılıdır.

Hedefiniz ilk 100 öğrenci arasında yer almak mı? Yoksa istediğiniz liseye yerleşmek mi? Tüm bunları LGS hazırlık döneminde İgo ile paylaşarak size hedefinize göre bir çalışma planı hazırlamasını talep edebilirsiniz. Öğrenciye göre değişkenlik gösteren çalışma stratejileri be çalışma planları yapay zeka destekli İgo tarafından titizlikle yapılır. Dersigo’da sizi tanıyabilmemiz için plan çıkarmadan önce örnek bir denemeye girmenizi öneririz. Bu sayede mevcut durumunuz hakkında daha fazla bilgi toplar ve bu şekilde planlama yapabiliriz. Çözdüğünüz denemelerin sonucunu siz de öğrenmek istiyorsanız  LGS puan hesaplama  sayfamızdan destek alabilirsiniz.

LGS sınavı bir planlama ve strateji sonucunda başarıya ulaşılabilecek bir sınavdır. Düzenli bir çalışma planı ile önemli ilerleme kaydedebilir ve Dersigo LGS Online Hazırlık Seti ile LGS’yi erkenden bitirebilirsiniz.

Size “ Dersigo İle LGS Kaç Günde Biter” sorusunun cevabını bir örnek ile açıklayacak olursak;

Günde 8 saat bir çalışma ile tüm LGS müfredatını 7 günde bitirmeniz mümkün. Ancak bu durum tabi ki sizi yıpratacağı için ders çalışma süreci hakkında yol arkadaşınız “İgo”nun sözünden çıkmamanızı öneririz. Günde 8 saat ayıracağınız bir çalışma programında Türkçe dersini 682 dakika, Fen Bilimleri dersini 555 dakika, Matematik 852 dakika, İnkılap Tarihi dersini 672 dakika, Din Kültürü dersini 132 dakika, İngilizce dersini 354 dakika gibi bir sürede bitirebilirsiniz.

Yani LGS kaç günde biter? Sorusuna gelecek olursak sorumuza gelirsek, kişinin çalışma isteği, altyapısı, ne kadar çalışabileceği ve planına ne kadar sadık kalabileceği gibi birçok değişken kişinin bu süreci kaç günde bitireceğini bizlere gösteriyor. Bu nedenle size en uygun olacak şekilde planlama yaparak çalışma takviminizi de Dersigo Online Ders Çalışma Planlı Takvimi olarak belirlerseniz LGS sürecini hem sağlıklı hem eğlenerek hem de öğrenerek tamamlayabilirsiniz.

İlk olarak hedefinizi belirleyin. Hangi lisede okumak istediğiniz karar verin. Ardından Dersigo ile hazırlanmaya başlayın. LGS süreci uzun bir süreç ancak Dersigo ile bu süreç hem eğlenceli hem de sonunda kazanacağınız bir süreç olacak. Dersigo ile sınava hazırlanarak rakiplerinizin bir adım önünde olabilir, planlı bir şekilde LGS sınavına hazırlanabilir, birbirinden kaliteli binlerce soru çözebilir, uzman öğretmenler eşliğinde sınava hazırlanabilirsiniz. Sen de Dersigo ile tanış, hayalindeki lise eğitimi için yerini ayır.