Dersigo gizlilik ve güvenlik politikaları gereği kişisel verilerinizin korunması hususu önem arz etmektedir. Konuyla ilgili aydınlatma metnine buradan ulaşabilirsiniz.

Birlikte Başardık: 2023 LGS Başarılarımız!

Başarının asla tesadüf olmadığı bir dünyada yaşıyoruz. Her şey hızlı bir şekilde değişiyor ki eğitim de bu hıza ayak uydurmuş durumda. Ve Dersigo olarak biz de eğitime ayak uydurduk. Eğitimi tek yönü ile değil tüm yönleri ile sizlere sunuyoruz. Kaliteli bir eğitim, nitelikli eğitimciler, en çok tercih edilen kaynak kitaplar, yapay zekâlı rehberlik sistemi ve tercih sürecinde sunduğumuz rehberlik hizmeti ile eğitimin tüm yönlerini sizlere vadediyoruz.

LGS sınavına hazırlık dönemi sürerken veliler ve öğrenciler bu süreçte kendileri için doğru kurs seçimini yapma konusunda oldukça titiz davranıyor. Özellikle veliler çocuğunun eğitim alacağı kurs kadar eğitimin niteliği konusunda da sıkı sıkıya bir arayış içerisinde. LGS 2023 hazırlık için piyasada birçok kurs ve online kurs bulunuyor.

Online kurs seçiminde öğretmen nitelikleri, kaynak nitelikleri ve fiyat konusu öğrencilerin ve velilerin tercihini belirleme konusunda ölçüt olabiliyor. Ayrıca sınava evden çalışmak isteyen adaylar için de online eğitim kursları oldukça önem teşkil ediyor. Öyle ki online eğitim kursları senkron olmaması nedeni ile tercih edilirken ince eleyip sık dokunan kurslar arasında yer alıyor. Öğrencilerin online kurs seçimi yaparken; önceki öğrenci deneyimleri, kullanıcı yorumları, öğrenme içeriğinin niteliği ve 7/24 öğretim destek hizmeti oldukça gibi kriterler önem teşkil ediyor.

Online eğitim kurslarında başarıyı getiren birçok etmen var ki bunların içerisinde öğretimin niteliği ve sürekliliği ilk 2 sırada yer alıyor. Dersigo ekibi olarak bizler de öğretimin niteliği kadar sürekliliğini de dikkate alarak sizlere kesintisiz eğitim hizmeti vermeyi kendimize misyon edindik. Çünkü biliyoruz ki öğretimin sürekliliği başarıyı getirecek etmenler arasında ilk sıralarda yer alıyor.

2023 LGS hazırlık döneminde öğrenciler ve veliler aldıkları eğitim kadar LGS puanı ile hangi okulları tercih edebileceği konusunu da araştırıyor. Kaç puanla hangi Anadolu Lisesi’ne yerleşebileceğini bilmek istiyor. LGS 2022 sonuçlarını ölçüt alırsak Dersigo ile LGS sınavına hazırlanan adayların oldukça iyi okullara yerleştiği ve oldukça yüksek puanlar aldığına şahitlik ettik. Okulların taban puanları yıldan yıla değişiklik gösterebilir ancak değişmeyen tek şey Dersigo ile hazırlanan öğrencilerin diledikleri okula yerleşebildikleri gerçeği. LGS hazırlık döneminde tercih ve lise seçimi konusunda bireysel danışmanlık alabileceğiniz Dersigo.com bunun dışında size süreçte kaliteli bir eğitim hizmeti de vadediyor.

Türkiye’de LGS puanı ölçüt alınarak yerleşebileceğiniz okul sayısı: 935. Bu liseler Anadolu ve Fen Lisesi olarak ayrılıyor. Dersigo ile hazırlandığınız zaman sizin için bu sayı 100 barajında kalıyor çünkü Dersigo.com ilk 100 okul dışına öğrenci göndermeyi pek de sevmez. Hatta ilk 10 okul dışına öğrenci göndermeyi pek sevmez ama veli ve öğrenci tercihleri bazen ilk 10 okul dışına çıkabiliyor. LGS tercih aşamasında sunduğumuz rehberlik desteği, öğrencilere hem iyi bir gelecek hem de iyi bir öğrenim hayatı hazırlamak için var gücüyle çalışır.